Skip to main content

Magyar (Hungarian)

Hungary

ACBS Hungary

Affiliated 2015

Click here to join the Hungary Chapter

Follow us on Facebook

Contact Information


Vadon, N.B., Calati, R., & Gonda, X. (2022). A szuicid prevenció és intervenció bizonyítékokon alapuló pszichoterápiás lehetőségei.

A szuicid prevencióban számos alternatíva kínálkozik a különböző pszichoterápiás inter- venciók által, melyek hatékonynak bizonyulnak, különösképpen, ha az adott betegpopu- láció ismérveihez, a környezeti feltételekhez és adott keretekhez illesztve történik azok megválasztása. Cikkünkben a szuicid prevenció és intervenció pszichoterápiás kezelésének lehetőségeit igyekeztünk bemutatni a teljesség igénye nélkül, illetve azok rövid ismertetőjét, indikált alkalmazási területeit.


Szondy, M., Albu, M., Denke, D. (2015). Tudatos jelenlét (mindfulness) alapú módszerek a pszichoterápiában és a rehabilitációban.

A tudatos jelenlét (mindfulness) fogalma arra az állapotra vonatkozik, melyben figyelmünket szándékosan, reaktivitás- és ítélkezésmentesen a jelen pillanatra irányítjuk. Az utóbbi években egyre növekvő érdeklődés tapasztalható a téma iránt az orvosi és pszichológiai szakirodalomban. Cikkünkben bemutatjuk a tudatos jelenlét fogalmát, majd áttekintjük széleskörű (a génexpressziótól a társas viselkedésig terjedő) hatásait és azokat a modelleket,


Eisenbeck, N., Schlosser, K.K., Szondy, M., & Szabó-Bartha, A. (2016). Elfogadás és Elköteleződés Terápia: Elméleti háttér és gyakorlati alkalmazások.

Az Elfogadás és Elköteleződés Terápia (Acceptance and Commitment Therapy; ACT) egyike a modern, úgynevezett harmadik generációs viselkedésterápiás irányzatoknak. Ezek közül napjainkban messze legsikeresebb az ACT, mind a terapeuták számát, mind pedig a vele kapcsolatos tudományos kutatások mennyiségét és minőségét tekintve. Az ACT sajátossága, hogy elméleti és filozófiai alapjai explicit módon megfogalmazottak, s terápiás beavatkozásainak kialakítása is ezek mentén történt. Pszichopatológiai modellje azon az elképzelésen alapul, hogy nagyrészt a személy saját gondolatainak és érzéseinek kontrollállási törekvései vezetnek pszichés zavarokhoz.


Measures in Hungarian (Magyar)
  • AAQ-II - Hungarian
  • FFMQ - Hungarian
  • MAAS - Hungarian
  • Psy-Flex - Hungarian
  • SCS - Hungarian
  • TAS-20 - Hungarian

Subscribe to Magyar (Hungarian)